Designed for re installing the wheels on vehicles with wheel bolts. Anyone that has put wheels back on a vehicle with wheel bolts knows how much of a juggling act this can be. This kit includes both wheel lug thread sizes to fit just about everything: 12 X 1.5 Pitch 14 x 1.5 Pitch
Sale!
SuperPro Euro Wheel Hanger Kit
Original price was: $33.99.$27.19Current price is: $27.19.
Availability: 1 in stock
| Weight | 0.19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 6 × 0.8 in |
| air_freight_prohibited | false |
| not_carb_approved | false |
| ltl_freight_required | false |
| prop_65 | Unknown |
| part_type | automotive |
| epa | N/A |
| carb_acknowledgement_required | false |
| regular_stock | t |
| upc | 9317745769767 |
| brand | Superpro |
| part_number | TRC0033K |
You must be logged in to post a review.






Reviews
There are no reviews yet