SuperPro’s gear linkage bushing kit is a small upgrade that pays significant dividends with every drive. Sharper, cleaner more consistent gear changes make for a more rewarding drive and unlike their rubber counterparts the SuperPro bushing will retain its performance and integrity as long as the car is on the road.
SuperPro Automatic Gear Linkage Bushing Kit
$14.99
Availability: 2 in stock
| Weight | 0.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 4.5 × 0.3 in |
| air_freight_prohibited | false |
| not_carb_approved | false |
| carb_acknowledgement_required | false |
| ltl_freight_required | false |
| prop_65 | Unknown |
| part_type | automotive |
| epa | N/A |
| regular_stock | t |
| upc | 9317745019930 |
| brand | Superpro |
| part_number | SPF1993K |
You must be logged in to post a review.





Reviews
There are no reviews yet